2024 Festival Schedule

#HockeyChangesLives

Thursday, May 30

7:00 PM

Practice @ USA

Rink 5
Final Score

8:10 PM

Practice @ USA

Rink 5
Final Score

Friday, May 31

5:15 PM

Maple Grove @ Blaine

Rink 2 | LR 6 & 8
Final Score

6:30 PM

Woodbury @ Burnsville

Rink 2 | LR 7 & 5
Final Score

7:45 PM

New Hope @ Edina

Rink 2 | LR 6 & 8
Final Score

9:30 AM

Practice @ USA

Rink 3 | LR 10 & 12
Final Score

5:00 PM

Game @ USA

Rink 3 | LR 9 & 11
Final Score

6:30 PM

White @ MN

Rink 3 | LR 10 & 12
Final Score

10:30 AM

MN Metro @ MN Iron range

Rink 1 | LR 1 & 3
3 – 1

11:00 AM

Colorado @ St. Cloud

Rink 2 | LR 7 & 5
6 – 3

6:30 PM

St. Cloud @ MN iron range

Rink 6 | LR 21 & 23
3 – 6

7:45 PM

MN Metro @ Colorado

Rink 6 | LR 22 & 24
1 – 4

8:00 AM

Colorado @ St. Louis

Rink 1| LR 1 & 3
1 – 1

9:15 AM

MN Metro @ Lonestars

Rink 1 | LR 2 & 4
Win-Forfeit

1:30 PM

MN Metro @ Colorado

Rink 6 | LR 21 & 23
4 – 3

2:45 PM

Lonestars @ St. Louis

Rink 6 | LR 22 & 24
Forfeit-Win

8:30 AM

Dallas @ Central Florida

Rink 2 | LR 7 & 5
3 – 6

8:30 AM

Chicago @ Alaska

Rink 6 | LR 21 & 23
3 – 2

2:15 PM

Alaska @ Dallas

Rink 1 | LR 2 & 4
7 – 3

2:45 PM

Chicago @ Central Florida

Rink 2 | LR 6 & 8
2 – 6

9:45 AM

Colorado @ North Carolina

Rink 2 | LR 6 & 8
5 – 2

9:45 AM

St. Cloud @ Lake Superior

Rink 6 | LR 22 & 24
2 – 4

3:30 PM

Lake Superior @ Colorado

Rink 1 | LR 1 & 3
4 – 3

4:00 PM

North Carolina @ St. Cloud

Rink 6 | LR 21 & 23
9 – 5

1:00 PM

St. Louis @ MN Iron Range

Rink 1 | LR 1 & 3
3 – 2

1:30 PM

Pittsburgh @ Alaska

Rink 2 | LR 7 & 5
6 – 1

9:00 PM

Alaska @ St. Louis

Rink 2 | 7 & 5
2 – 3

9:00 PM

MN Iron Range @ Pittsburgh

Rink 6 | 21 & 23
0 – 9

11:45 AM

MN RoMan @ Nebraska

Rink 1 | LR 2 & 4
5 – 3

12:45 PM

Motor City @ Oklahoma

Rink 4 | LR 16 & 14
6 – 5

9:15 PM

Motor City @ MN RoMan

Rink 3 | LR 12 & 10
5 – 0

9:30 PM

Oklahoma @ Nebraska

Rink 5 | LR 20 & 18
5 – 3

12:15 PM

MN Metro @ St. Cloud

Rink 2 | LR 6 & 8
3 – 1

12:15 PM

Dallas @ Wisconsin

Rink 6 | LR 22 & 24
4 – 2

5:15 PM

Wisconsin @ MN Metro

Rink 6 | 22 & 24
3 – 4

6:00 PM

St. Cloud @ Dallas

Rink 1 | LR 1 & 3
2 – 6

11:00 AM

KC @ St. Louis

Rink 6 | LR 21 & 23
5 – 0

11:30 AM

Alaska @ MN Iron Range

Rink 4 | LR 15 & 13
0 – 7

4:00 PM

St. Louis @ Alaska

Rink 2 | LR 7 & 5
3 – 3

4:45 PM

MN Iron Range @ KC

Rink 1 | LR 2 & 4
2 – 2 

2:30 PM

Hope Hurricanes @ Carolina Hurricanes

Rink 4 | LR 15 & 13
2 – 7

3:30 PM

Space Coast Blast @ Chicago Blackhawks

Rink 3 | LR 12 & 10
2 – 2

3:30 PM

MN Wild @ Columbus Blue Jackets

Rink 5 | LR 20 & 18
6 – 1

8:00 PM

Carolina Hurricanes @ Chicago Blackhawks

Rink 5 | LR 19 & 17
4 – 7

8:30 PM

Hope Hurricanes @ Columbus Blue Jackets

Rink 4 | LR 15 & 13
4 – 5

8:45 PM

MN Wild @ Space Coast Blast

Rink 1 | LR 1 & 3
3 – 5 

2:00 PM

MN Wild B @ Alaska Avalanche

Rink 3
0 – 7

2:00 PM

Seattle Kraken @ Hope Hurricanes

Rink 5 | LR 19 & 17
5 – 0

7:15 PM

Alaska Avalanche @ Hope Hurricanes

Rink 1
8 – 1

7:45 PM

MN Wild B @ Seattle Kraken

Rink 3 | LR 9 & 11
0 – 10

11:00 AM

Omaha Owls @ Space Coast Blast

Rink 3 | LR 9 & 11
2 – 0

11:00 AM

Charleston Warriors @ Siouxland Lightning

Rink 5 | LR 19 & 17
6 – 0

6:30 PM

Space Coast Blast @ Charleston WarRiors

Rink 5 | LR 20 & 18
0 – 4

7:00 PM

Siouxland Lightning @ Omaha Owls

Rink 4 | LR 16 & 14
1 – 1

8:00 AM

Hope Hurricanes @ MN Wild

Rink 3 | LR 9 & 11
4 – 0

8:00 AM

Siouxland Lightning Storm @ Wisconsin Skeeters

Rink 5 | LR 19 & 17
4 – 11

12:30 PM

MN Wild @ Siouxland Lightning Storm

Rink 3 | LR 12 & 10
8 – 5

12:30 PM

Wisconsin Skeeters @ Hope Hurricanes

Rink 5 | LR 20 & 18
6 – 6

8:30 AM

MN Wild Red @ Siouxland Lightning Bolts

Rink 4 | LR 15 & 13
7 – 1

9:30 AM

Nashville Sled Preds @ Prairie Grit Wolves

Rink 5 | LR 20 & 18
4 – 0

10:00 AM

MN Wild Green @ Carolina Hurricanes

Rink 4 | LR 16 & 14
2 – 8

4:00 PM

MN Wild Red @ MN Wild Green

Rink 4 | LR 16 & 14
4 – 5

5:00 PM

Prairie Grit Wolves @ Siouxland Lightning Bolts

Rink 5 | LR 19 & 17
4 – 5

5:30 PM

Carolina Hurricanes @ Nashville Sled Preds

Rink 4 | LR 15 & 13
2 – 1

Saturday, June 1

9:45 AM

Lakeville/Alexandria @ St. Cloud

Rink 2 | LR 6 & 8
Final Score

10:30 AM

Rochester @ St Michael/Brainerd

Rink 1 | LR 1 & 3
Final Score

11:00 AM

Centennial/Duluth @ Plymouth/Moorhead

Rink 2 | LR 7 & 5
Final Score

11:45 AM

Burnsville @ Edina

Rink 1 | LR 2 & 4
Final Score

12:15 PM

Blaine @ New Hope

Rink 2 | LR 6 & 8
Final Score

1:00 PM

St. Michael/Brainerd @ Lakeville/Alexandria

Rink 1 | LR 1 & 3
Final Score

1:30 PM

Maple Grove @ Centennial/Duluth

Rink 2 | LR 7 & 5
Final Score

2:15 PM

Plymouth/Moorhead @ Woodbury

Rink 1 | LR 2 & 4
Final Score

2:45 PM

St. Cloud @ Rochester

Rink 2 | LR 6 & 8
Final Score

8:30 AM

Practice

Rink 3 | LR 11 & 9
Final Score

12:45 PM

Game @ USA

Rink 3 | LR 10 & 12
Final Score

10:00 AM

PRACTICE @ MN

Rink 3 | LR 10 & 12
Final Score

2:15 PM

White @ MN

Rink 3 | LR 9 & 11
Final Score

1:00 PM

MN Metro @ St. Cloud

Rink 6 | LR 21 & 23
3 – 6

2:00 PM

MN Iron range @ Colorado

Rink 5 | LR 19 & 17
1 – 8

2:15 PM

St. Louis @ Metro

Rink 6 | LR 22 & 24
6 – 0

3:15 PM

Colorado @ Lonestars

Rink 5 | LR 20 & 18
Win-Forfeit

3:30 PM

Central Florida @ Alaska

Rink 6 | LR 21 & 23
7 – 1

4:45 PM

Dallas @ Chicago

Rink 6 | LR 22 & 24
6 – 3

10:30 AM

St. Cloud @ Colorado

Rink 6 | LR 21 & 23
4 – 4

11:45 AM

Lake Superior @ North Carolina

Rink 6 | LR 22 & 24
5 – 2

4:30 PM

Alaska @ MN Iron Range

Rink 5 | LR 19 & 17
1 – 3

5:00 PM

Pittsburgh @ St. Louis

Rink 3 | LR 9 & 11
2 – 2

4:00 PM

Nebraska @ Motor City

Rink 2 | LR 7 & 5
8 – 0

4:45 PM

MN Roman @ Oklahoma

Rink 1 | LR 2 & 4
0 – 3

8:30 AM

Wisconsin @ St. Cloud

Rink 2 | LR 5 & 7
8 – 0

9:15 AM

MN Metro @ Dallas

Rink 6 | LR 22 & 24
3 – 6

8:00 AM

Alaska @ KC

Rink 1 | LR 1 & 3
1 – 7

8:00 AM

MN Iron Range @ St. Louis

Rink 6 | LR 21 & 23
6 – 4

12:30 PM

Chicago Blackhawks @ Hope Hurricanes

Rink 5 | LR 20 & 18
1 – 4

3:30 PM

Columbus Blue Jackets @ Space Coast Blast

Rink 3 | LR 10 & 12
1 – 3

3:30 PM

Carolina Hurricanes @ MN Wild

Rink 4 | LR 16 & 14
1 – 5

9:30 AM

Hope Hurricanes @ MN Wild B

Rink 4 | LR 16 & 14
4 – 1

9:30 AM

Alaska Avalanche @ Seattle Kraken

Rink 5 | LR 20 & 18
3 – 2

8:00 AM

Omaha Owls @ Charleston Warriors

Rink 4 | LR 15 & 13
0 – 3

8:00 AM

Space Coast Blast @ Siouxland Lightning

Rink 5 | LR 17 & 19
5 – 0

12:30 PM

Hope Hurricanes @ Siouxland Lightning Storm

Rink 4 | LR 16 & 14
8 – 1

2:00 PM

Wisconsin Skeeters @ MN Wild

Rink 4 | LR 15 & 13
7 – 1

11:00 AM

Nashville Sled Preds @ MN Wild Red

Rink 4 | LR 15 & 13
6 – 2

11:00 AM

Siouxland Lightning Bolts @ MN Wild Green

Rink 5 | LR 19 & 17
4 – 2

11:15 AM

Prairie Grit Wolves @ Caroline Hurricanes

Rink 3 | LR 9 & 11
0 – 8

9:15 AM

Rink 1 | LR 2 & 4
Final Score

3:30 PM

Rink 1 | LR 1 & 3
Final Score

5:15 PM

Rink 2 | LR 8
Final Score

Sunday, June 2

8:30 AM

Jamboree 1 – White @ Jamboree 1 – Green

Rink 2 | LR 7 & 5
Final Score

9:45 AM

Jamboree 2 – White @ Jamboree 2 – Green

Rink 2 | LR 6 & 8
Final Score

11:00 AM

Jamboree 3 – White @ Jamboree 3 – Green

Rink 2 | LR 7 & 5
Final Score

12:15 PM

Jamboree 4 – White @ Jamboree 4 – Green

Rink 2 | LR 6 & 8
Final Score

1:30 PM

Jamboree 5 – White @ Jamboree 5 – Green

Rink 2 | LR 7 & 5
Final Score

2:45 PM

MSH Coach/Volunteer All Star Game

Rink 2 | LR 8
Final Score

9:45 AM

Game @ USA

Rink 3 | LR 10 & 12
Final Score

8:30 AM

Game @ USA

Rink 3 | LR 9 & 11
Final Score

3:15 PM

MN St. Cloud @ Colorado

Rink 3 | LR 10 & 12
Final Score

3:30 PM

MN Iron Range @ MN Metro

Rink 1 | LR 1 & 3
Final Score

2:00 PM

MN Metro @ St Louis

Rink 3 | LR 9 & 11
Final Score

2:15 PM

Colorado

Rink 6 | LR 22 & 24 
Final Score

9:15 AM

Chicago @ Dallas

Rink 6 | LR 22 & 24
Final Score

12:45 PM

Alaska @ Central Florida

Rink 3 | LR 10 & 12
Final Score

8:00 AM

St. Cloud @ North Carolina

Rink 1 | LR 1 & 3
Final Score

9:15 AM

Colorado @ Lake Superior

Rink 1 | LR 2 & 4
Final Score

10:30 AM

Alaska @ MN Iron Range

Rink 6 | LR 21 & 23
Final Score

11:45 AM

St Louis @ Pittsburgh

Rink 1 | LR 2 & 4
Final Score

1:00 PM

Oklahoma @ Motor city

Rink 1 | LR 1 & 3
Final Score

1:00 PM

Nebraska @ MN Roman

Rink 6 | LR 21 & 23
Final Score

8:00 AM

MN St Cloud @ Wisconsin

Rink 6 | LR 21 & 23
Final Score

10:30 AM

Mn Metro @ Dallas

Rink 1 | LR 1 & 3
Final Score

2:15 PM

MN Iron range @ Kansas City

Rink 1 | LR 2 & 4
Final Score

11:45 AM

Alaska @ St Louis

Rink 6 | LR 22 & 24
Final Score

 2:00 PM

MN Wild @ Space Coast Blast

Rink 4 | LR 13 & 15
Final Score

2:30 PM

Carolina @ Chicago

Rink 5 | LR 17 & 19
Final Score

3:30 PM

Columbus Blue Jackets @ Hope Hurricanes

Rink 4 | LR 14 & 16
Final Score

10:00 AM

MN Wild @ Hope

Rink 5 | LR 18 & 20
Final Score

11:00 AM

Seattle @ Alaska

Rink 4 | LR 13 & 15
Final Score

11:15 AM

Space Coast Blase @ Charleston

Rink 3 | LR 9 & 11
Final Score

11:30 AM

Siouxland Lightning @ Omaha Owls

Rink 5 | LR 17 & 19
Final Score

12:30 PM

Hope @ WI Skeeters

Rink 4 | LR 14 & 16
Final Score

1:00 PM

Siouxland Storm @ MN Wild

Rink 5 | LR 18 & 20
Final Score

8:00 AM

MN Wild Red @ Siouxland Bolts

Rink 4 | LR 13 & 15
Final Score

8:30 AM

Prairie Grit @ MN Wild Green

Rink 5 | LR 17 & 19
Final Score

9:30 AM

Nashville @ Carolina

Rink 4 | LR 14 & 16
Final Score

Contact Us

2015 Forest Drive West
Richfield, MN 55423
612-308-7575
kristin@hendricksonfoundation.com